Merkezi Kazan Bakımlarımız

Ekiplerimizce bakım aktivitelerine başlanılmadan önce, mevcut durum tespiti yapmak için kazan verimliliği ve yanma verimliliği etütleri yapılır. Bu aşamada kazanın, brülörün çalışma kontrolleri ve fonksiyon testi yapılır. Kazanın verimli kullanımı ile ilgili dış hava sıcaklığına göre belirlenen gidiş suyu sıcaklığı, termostat yapma sıklığı ve kazan yüzeyindeki sıcaklık kontrolleri …vb yapılır.

1  2

Resim-1 Mevcut yanma verimi ile ilgili alınan ölçümler ve değerlendirmeler

Atık gaz ölçümleri sonrasında kazanın yanma verimliliği, yanma bozulma(CO miktarındaki uygunsuzlukları, hava fazlalık katsayısındaki yükseklik  …vb)nedenleri araştırılır.

3

Resim-2 Gidiş ve dönüş suyu sıcaklıkları ölçümlenir, dış hava sıcaklığına göre gidiş suyu sıcaklığı kontrol edilir. Kazan termostat yapma sayısı  tetkik edilir.

45

Resim-3 Brülör üzerinde gerçekleştirilen bakım aktiviteleri

67

,

Resim-4. Kazan temizliklikleri gerçekleştirilirken, kazanın amyant kontrolü, gerekli ise fitil/havlen yünü değişimleri gerçekleştirilir.

8

9

Resim-5. Kazan ve brülör bakımları tamamlandıktan sonra, sistemin ayarları tamamlanır, fonksiyon testleri yapılır.  Ölçüm ayar ve kontrolleri gerçekleştirilir.

En önemli aşama, enerji verimliliği yönüyle  işletim ekibine kazan ve sistemin verimli kullanımı (kazanların yüklenme durumları, sıcak su ihtiyaç peryotları, yakma şekilleri, dış hava sıcaklığına göre belirlenen gidiş suyu sıcaklıkları …vb) ile ilgili detaylı bilgilendirme ve açıklamalar yapılır. Sistem kontrolleri bu ekip ile birlikte yapılarak iş teslimi sağlanır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s